Judecătoria Chișinău
A A A

Lista Judecătorilor

Judecătoria Chișinău

 

Sediul central

Data numirii în funcție

1.

ȚURCANU Radu (președinte – 20.05.2017)

27.11.2007

2.

STRATAN Vitalie (vicepreședinte – 03.11.2017)

13.05.2008

3.

BĂBĂLĂU Denis

06.10.2011

4.

BRAGA Angela

30.09.2008

5.

DAMASCHIN Constantin

22.09.2005

6.

DIMITRIU Serghei

13.05.2008

7.

FURDUI Angela

26.02.2014

8.

AVASILOAIE Tatiana

15.03.2012

9.

GALUŞCEAC Eduard

26.02.2014

10.

GARABAGIU Valentina

27.11.2007

11.

GARŞTEA-BRIA Svetlana

14.07.1994

12.

HOLBAN Vladislav

11.04.2014

13

PULBERE Igor

 19.092018

14.

SÎRCU Tatiana

28.02.2011

15.

PUICA Viorica

26.11.2002

16.

PULBERE Ruxanda

08.12.2011

17.

SILIVESTRU Ecaterina

11.06.2007

18.

ŢURCAN Maria

01.02.2006

19.

BALAN Gheorghe

08.10.1996

20.

VARANIŢĂ Viorelia

21.04.2009

21.

BEȘELEA Eugeniu

15.03.2017

22.

CRIGAN Dragoș

15.03.2017

23.

BRĂGARU Alina

30.06.2017

24.

IALANJI Arina

28.02.2011

25.

CHEPTEA Cristina

13.05.2008

26.

DVORNIC Octavian

15.03.2017

 

 

Sediul Buiucani

 

Data numirii în funcție

1.

DULGHIERU Dorin (vicepreședinte – 27.01.2017)

27.11.2007

2.

BUDECI Vitalie

05.08.2015

3.

BOȚAN Olga

11.04.2014

4.

CHISILIŢA Violeta

26.02.2014

5.

COJOCARI Elena

27.11.2007

6.

COJOCARU Olga

13.05.2008

7.

VALAH Ciprian

04.06.2015

8.

DIACONU Mihail

17.06.2004

9.

MARDARI Alexandru

19.09.2018

10.

HARMANIUC Petru

30.06.2017

11.

LAZARI Serghei

14.06.1990

12.

MOROZAN Ion

20.04.2005

13.

MUNTEAN Vasilisa

26.02.2014

14.

MURUIANU Maria

04.03.2011

15.

MURGULEŢ Mihai

04.02.2015

16.

NEGRU Alexandru

26.02.2014

17.

NICULCEA Andrei

15.07.2015

18.

PASCARI Roman

05.08.2015

19.

PĂDURARU Irina

15.03.2017

20.

PARFENI Oxana

26.02.2014

21.

PLĂMĂDEALĂ Ghenadie

01.07.1999

22.

LAVRIC Larisa

15.03.2017

23.

RAŢOI Victor

01.08.2011

24.

URSACHI Corina

04.03.2011

25.

IONAȘCU Olga

15.03.2017

26.

CLIMA Speranța

15.03.2017

27.

TERTEA Maria

15.03.2012

28.

STAMBOL Tudor

19.09.2018

29.

Vacant

 

 

 

Sediul Centru

Data numirii în funcție

1.

PAVLIUC Ghenadie (vicepreședinte- 20.05.2017)

14.07.2005

2.

BADAN-MELNIC Eleonora

24.04.2015

3.

BAGRIN Lucia

17.03.2016

4.

BARBOS Ludmila

30.09.2008

5.

BERDILO Rodica

23.05.2016

6.

BIVOL Garri

13.05.2004

7.

BULARU Sergiu

26.02.2014

8.

CATANĂ Angela

20.03.1996

9.

CHIRTOACA Ion

17.03.2016

10.

CHISTOL Djeta

08.10.1996

11.

VÎŞCU Svetlana

26.02.2014

12.

MAZUR Nadejda

01.08.1990

13.

MAXIM Irina

26.02.2014

14.

MANOLI Grigore

27.11.2015

15.

MĂMĂLIGĂ Natalia

24.04.2015

16.

MUNTEANU Dorin

22.07.2009

17.

MUSTEAȚĂ Dorel

02.02.2005

18.

TALPALARU Zinaida

20.01.1997

19.

PATRAŞCU Natalia

26.02.2014

20.

ROŞCA Constantin

30.10.2014

21.

MOLDOVANU (SANDU) Natalia

11.04.2014

22.

SANDU Victor

04.02.2015

23.

STRATAN Sergiu

05.08.2015

24.

STRATULAT Gheorghe

11.04.2014

25.

SUŞCHEVICI Daria

08.10.1996

26.

TIZU Svetlana

04.02.2015

27.

VEŞTIMAN Inga

26.02.2014

28.

SANDUȚA Victoria

15.03.2017

29.

GUȚAN Vitalie

15.03.2017

30.

LASTAVEȚCHI Valentin

15.03.2017

31.

FRUNZE Maria

15.03.2017

32.

PRUTEAN Taisia

15.03.2017

33.

ARHIP Alexandru

05.08.2015

34.

CIOBANU Sergiu

26.07.2017

35.

COSTIUC Elena

05.03.2012

36.

GRECU Radu

20.12.2017

37.

MÎŢU Gheorghe

26.02.2014

38.

NICULA Veaceslav

15.03.2017

39.

PASECINIC Nicolae

24.04.2015

40.

HADÎRCA Victoria

11.04.2014

41.

ŞOVA Nicolae

17.06.2005

42.

CEBAN Alexandru

03.11.2017

43.

IORDACHI Natalia

17.08.2012

44.

FONDOS-FRAȚMAN Mariana

07.02.2018

45.

PĂUN Petru

07.02.2018

46.

SÎRBU Dan

07.02.2018

47.

Vacant

 

48.

Vacant

 

49.

Vacant

 

 

 

Sediul Ciocana

Data numirii în funcție

1.

DAGUŢA Sergiu (vicepreședinte interimar- 08.05.2018)

26.11.2002

2.

MARTÎNENCO Veaceslav

15.03.2017

3.

ALEXEI (COZMA) Maria

30.10.2014

4.

CHIRONEŢ Ioana

05.08.2015

5.

BAȚALAI Igor

04.06.2015

6.

CIUBOTARU Angela

19.09.2018

7.

DUTCA Ina

01.02.2006

8.

PANFIL Cristina

15.03.2017

9.

GANDRABUR Marcel

15.03.2017

10.

SUVAC Sergiu

03.12.2014

11.

SECRIERU Iraida

05.08.2015

12.

PANIȘ Alexei

15.03.2017

13.

MITROFAN Livia

30.06.2017

14.

URSU Viorica

05.06.2006

15.

LUPAȘCU Natalia

26.07.2017

16.

ȚONOV Irina

08.12.2011

17.

OJOGA Andrei

20.12.2017

18.

Vacant

 

19.

Vacant

 

20.

Vacant

 

                                       Sediul Rîșcani                                                     Data numirii în funcție

 1.

GUZUN Cornel (vicepreședinte-19.09.2018)

24.04.2015

2.

ARABADJI Nina

08.10.1996

3.

BARBACARU Igor

26.02.2014

4.

BEJENARI Olga

18.12.2014

5.

BIVOL Tatiana

05.08.2015

6.

BLEŞCEAGA Stella

30.09.2008

7.

CAZACU Grigorii

24.04.2015

8.

CHIHAI Veniamin

27.11.2015

9.

CIUMAC Vitalii

24.04.2015

10.

GALBEN Anatolie (detașat, membru CSM)

22.01.2004

11.

GÎRLEANU Violeta

26.02.2014

12.

UNGUREANU Elena

19.09.2018

13.

HOLEVIŢCAIA Liudmila

13.05.2008

14.

JOMIRU-NICULIŢĂ Veronica

30.10.2014

15.

LUPAŞCO Lilia

13.05.2008

16.

MELNICIUC Oleg

17.06.2004

17.

POSTICĂ Aureliu

01.08.2011

18.

MIRON Aliona

21.04.2009

19.

PAPUHA Serghei

02.02.2005

20.

POTÎNGA Iurie

13.05.2008

21.

ŢURCAN Olesea

05.08.2015

22.

VASILICĂ Tatiana

26.02.2014

23.

VÎRLAN Cornelia

08.10.1996

24.

CIOBANU Galina

15.03.2017

25.

CIUBOTARU Lorina

15.03.2017

26.

GROZAV Georgeta

15.03.2017

27.

SÎRBU Victor

15.03.2017

28.

TRICOLICI Diana

15.03.2017

29.

VASILACHE Serafim

15.03.2017

30.

VASILENCO Angela

15.03.2017

31.

CLEVADÎ Natalia

04.03.2011

32.

 

 

 

 

DEPARTAMENTUL DE ADMINISTRARE JUDECĂTOREASCĂ

 

Adresa: MD 2012, mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare, nr. 124 bl.”B”,

tel.: (022) 22-01-49,
fax: (022) 27-04-87