A A A

Lista judecătorilor

JUDECĂTORIA CHIȘINĂU

Nr.

Nume/prenume

Data numirii în funcție

Notă

 

Judecători specializați în materie penală,

subcategoria cauze penale

 

1

Bleșceaga Stella

30.09.2008

Vicepreședinte interimar (27.06.2022)

2

Beșliu Ludmila

30.09.2008

 

3

Bejenari Olga

18.12.2014

 

4

Beșelea Eugeniu

15.03.2017

 

5

Bivol Tatiana

05.08.2015

 

6

Budeci Vitalie

05.08.2015

 

7

Catană Angela

20.03.1996

 

8

Cazacliu Aurelia

15.11.2004

 

9

Chirtoaca Ion

17.03.2016

 

10

Chistol Djeta

08.10.1996

 

11

Chironeț Ioana

05.08.2015

detașată membru CSM

12

Cheptea Cristina

13.05.2008

 

13

Cernalev Veaceslav

04.01.2019

 

14

Costiuc Ana

21.09.2017

 

15

Costiuc Elena

05.03.2012

 

16

Cușcă Liliana

01.03.2022

 

17

Cucerescu Ana

23.09.2011

 

18

Dadu Ion

24.07.2020

 

19

Garabagiu Valentina

27.11.2007

suspendată

20

Grecu Radu

20.12.2017

 

21

Grigoraș Viorelia

21.04.2009

 

22

Guzun Denis

04.01.2019

 

23

Ialanji Arina

28.02.2011

 

24

Lupașco Lilia

13.05.2008

 

25

Moroșanu Vitalie

04.12.2019

 

26

Muntean Vasilisa

26.02.2014

 

27

Munteanu Dorin

22.07.2009

 

28

Negru Alexandru

26.02.2014

 

29

Negru Vladislav

04.12.2019

 

30

Paniș Alexei

15.03.2017

 

31

Patrașcu Natalia

26.02.2014

 

32

Păduraru Irina

15.03.2017

(suspendată până la 12.12.2024)

33

Păun Petru

07.02.2018

 

34

Popescu-Balta Renata

23.07.2007

 

35

Postică Aureliu

01.08.2011

 

36

Postolachi Tatiana

01.03.2022

 

37

Postu Aliona

04.12.2019

 

38

Schibin Vladislav

19.09.2018

 

39

Stambol Tudor

19.09.2018

 

40

Stratan Sergiu

05.08.2015

 

41

Ungureanu Elena

19.09.2018

 

42

Vasilenco Angela

15.03.2017

 

43

Vacant

 

 

44

Vacant

 

 

45

Vacant

 

 

46

Vacant

 

 

47

Vacant

 

 

48

Vacant

 

 

49

Vacant

 

 

 

Judecători specializați în materie penală,

subcategoria cauze ce ține de activitatea judecătorului de instrucție

 

1

Damaschin Costantin

22.09.2005

Vicepreședinte interimar (27.05.2021)

până la 30.11.2024

2

Bologan Ana

04.12.2019

până la 01.12.2026

3

Bosîi Dumitru

05.03.2012

până la 01.12.2026

4

Buzu Elisaveta

04.12.2019

până la 30.11.2024

5

Chihai Veneamin

27.11.2015

până la 30.11.2024

6

Ciobanu Sergiu

26.07.2017

până la 30.11.2024

7

Corcea Nicolae

03.10.2012

până la 19.07.2025

8

Gorceac Alina

04.12.2019

până la 30.11.2024

9

Martînenco Veaceslav

15.03.2017

până la 30.11.2024

10

Mazureț Roman

27.12.2012

până la 30.11.2024

11

Papuha Serghei

02.02.2005

până la 30.11.2024

12

Rațoi Victor

01.08.2011

până la 30.11.2024

 

Judecători specializați în materie civilă

 

1

Dimitriu Serghei

13.05.2008

Vicepreședinte interimar (20.09.2021)

2

Alexei Maria

30.10.2014

 

3

Avasiloaie Tatiana

15.03.2012

 

4

Badan-Melnic Eleonora

24.04.2015

 

5

Balan Gheorghe

08.10.1996

 

6

Balan Tatiana

01.03.2022

 

7

Berdilo Rodica

23.05.2016

 

8

Bivol Garri

13.05.2004

suspendat

9

Bogomolova Victoria

04.12.2019

 

10

Boțan Olga

11.04.2014

 

11

Brăgaru Alia

30.06.2017

 

12

Bucur Svetlana

08.02.2012

 

13

Cazacu Grigorii

24.04.2015

 

14

Ceban Alexandru

03.11.2017

 

15

Ciobanu Galina

15.03.2017

 

16

Ciubotaru Angela

17.08.2012

 

17

Ciubotaru Lorina

15.03.2017

 

18

Ciumac Vitalii

24.04.2015

 

19

Clima Speranța

15.03.2017

 

20

Crigan Dragoș

15.03.2017

 

21

Culinca Eugenia

04.12.2019

 

22

Cușnir Svetlana

30.09.2020

 

23

Curicheru Valeriu

04.12.2019

 

24

Dvornic Octavian

15.03.2017

 

25

Dodon Viorica

05.06.2006

 

26

Frunze Maria

15.03.2017

detașată membru CSM

27

Furdui Angela

26.02.2014

 

28

Galușceac Eduard

26.02.2014

 

29

Gîrleanu Violeta

26.02.2014

 

30

Grozav Georgeta

15.03.2017

 

31

Guzun Corneliu

24.04.2015

 

32

Hadîrca Victoria

11.04.2014

 

33

Harmaniuc Petru

30.06.2017

 

34

Holban Vladislav

11.04.2014

 

35

Holevițcaia Lidmlia

13.05.2008

 

36

Lavric Larisa

15.03.2017

 

37

Lupașcu Natalia

26.07.2017

 

38

Manoli Grigore

27.11.2015

 

39

Mardari Alexandru

19.09.2018

 

40

Mazur Nadejda

01.08.1990

 

41

Maxim Irina

26.02.2014

suspendată până la 23.06.2024

42

Mămăligă Natalia

24.04.2015

 

43

Melniciuc Oleg

17.06.2004

suspendat din 24.05.2022

44

Moldovanu Natalia

11.04.2014

 

45

Muruianu Maria

04.03.2011

 

46

Ojoga Andrei

20.12.2017

 

47

Parfeni Oxana

26.02.2014

transferată temporar la CSJ

48

Potînga Iurie

13.05.2008

 

49

Prutean Taisia

15.03.2017

 

50

Puica Viorica

26.11.2002

suspendată, numită judecător la CC

51

Pulbere Igor

19.09.2018

 

52

Roșca Constantin

30.10.2014

 

53

Russu Natalia

30.09.2020

 

54

Sandu Victor

04.02.2015

 

55

Sanduța Victoria

15.03.2017

 

56

Secrieru-Coșleț Iraida

05.08.2015

suspendată până la 26.01.2025

57

Scripliuc Mihaela

04.12.2019

 

58

Sîrbu Victor

15.03.2017

 

59

Stratan Vitalie

13.05.2008

 

60

Silivestru Ecaterina

11.06.2007

 

61

Sîrcu Tatiana

28.02.2011

 

62

Sîrbu Dan

07.02.2018

 

63

Șușchevici Daria

08.10.1996

 

64

Tizu Svetlana

04.02.2015

 

65

Tricolici Diana

15.03.2017

 

66

Țonov Irina

08.12.2011

 

67

Țurcan Maria

01.02.2006

 

68

Țurcan Olesea

05.08.2015

 

69

Țurcanu Radu

27.11.2007

 

70

Valah Ciprian

04.06.2015

 

71

Vasilică Tatiana

26.02.2014

Suspendată 29.01.2024-29.01.2025

72

Vacant

 

 

73

Vacant

 

 

 

Judecători specializați în materie civilă,

subcategoria cauze de contencios administrativ

 

1

Mitrofan Livia

30.06.2017

Președinte interimar (12.09.2023)

2

Chisilița Violeta

26.02.2014

Vicepreședinte interimar (12.09.2023)

3

Bagrin Lucia

17.03.2016

 

4

Barbacaru Igor

26.02.2014

 

5

Bolocan Elena

04.05.2016

 

6

Gandrabur Marcel

15.03.2017

 

7

Jomiru-Niculiță Veronica

30.10.2014

 

8

Mîțu Gheorghe

26.02.2014

 

9

Negurița Veaceslav

15.07.2015

 

10

Panfil Cristina

15.03.2017

 

11

Popescu Marcel

30.09.2020

 

12

Pascari Roman

05.08.2015

 

13

Stratulat Gheorghe

11.04.2014

 

14

Vasilache Serafim

15.03.2017

 

 

Judecători specializați în materie civilă,

subcategoria cauze de insolvabilitate și lichidare

 

1

Arhip Alexandru

05.08.2015

Vicepreședinte interimar (12.09.2023)

2

Guțan Vitalie

15.03.2017

 

3

Fondos-Frațman Mariana

07.02.2018

 

4

Iordachi Natalia

17.08.2012

 

5

Nicula Veaceslav

15.03.2017

 

6

Suvac Sergiu

03.12.2014

 

7

Șova Nicolae

17.06.2005

 

8

Vîșcu Svetlana

26.02.2014