A A A

Lista judecătorilor

JUDECĂTORIA CHIȘINĂU

Nr.

Nume/prenume

Data numirii în funcție

Notă

 

sediul Central

judecători specializați în materie de insolvabilitate și lichidare

 

1

Șova Nicolae

17.06.2005

Vicepreședinte interimar (03.11.2021)

Președinte interimar (03.11.2021)

2

Arhip Alexandru

05.08.2015

 

3

Ceban Alexandru

03.11.2017

 

4

Guțan Vitalie

15.03.2017

 

5

Fondos-Frațman Mariana

07.02.2018

 

6

Hadîrca Victoria

11.04.2014

 

7

Iordachi Natalia

17.08.2012

 

8

Mîțu Gheorghe

26.02.2014

 

9

Nicula Veaceslav

15.03.2017

 

10

Stratan Vitalie

13.05.2008

 

11

Țurcanu Radu

27.11.2007

 

12

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

sediul Buiucani

judecători specializați în materie penală și contravențională

 

1

Catană Angela

20.03.1996

Vicepreședinte interimar (26.02.2021)

2

Balan Gheorghe

08.10.1996

 

3

Bejenari Olga

18.12.2014

 

4

Bivol Tatiana

05.08.2015

 

5

Bleșceaga Stella

30.09.2008

 

6

Budeci Vitalie

05.08.2015

 

7

Bularu Sergiu

26.02.2014

 

8

Cazacliu Aurelia

15.11.2004

 

9

Chirtoaca Ion

17.03.2016

 

10

Chistol Djeta

08.10.1996

 

11

Cheptea Cristina

13.05.2008

 

12

Cernalev Veaceslav

04.01.2019

 

13

Clevadî Natalia

04.03.2011

 

14

Corcea Nicolae

03.10.2012

 

15

Costiuc Elena

05.03.2012

 

16

Cucerescu Ana

23.09.2011

 

17

Garabagiu Valentina

27.11.2007

 

18

Garștea-Bria Svetlana

14.07.1994

 

19

Grecu Radu

20.12.2017

 

20

Guzun Denis

04.01.2019

 

21

Ialanji Arina

28.02.2011

 

22

Ionașcu Olga

15.03.2017

 

23

Lupașco Lilia

13.05.2008

 

24

Morozan Ion

20.04.2005

 

25

Muntean Vasilisa

26.02.2014

 

26

Munteanu Dorin

22.07.2009

 

27

Negru Alexandru

26.02.2014

 

28

Patrașcu Natalia

26.02.2014

 

29

Păduraru Irina

15.03.2017

 

30

Păun Petru

07.02.2018

 

31

Popescu-Balta Renata

23.07.2007

 

32

Postică Aureliu

01.08.2011

 

33

Stambol Tudor

19.09.2018

 

34

Stratan Sergiu

05.08.2015

 

35

Ungureanu Elena

19.09.2018

 

36

Vasilenco Angela

15.03.2017

 

37

Varaniță Viorelia

21.04.2009

 

38

Vacant

 

 

39

Vacant

 

 

40

Vacant

 

 

41

Vacant

 

 

42

Vacant

 

 

43

Vacant

 

 

44

Vacant

 

 

45

Vacant

 

 

46

Vacant

 

 

47

Vacant

 

 

 

sediul Centru

judecători specializați în materie de drept civil

 

1

Dimitriu Serghei

13.05.2008

Vicepreședinte interimar (20.09.2021)

2

Alexei Maria

30.10.2014

 

3

Arabadji Nina

08.10.1996

 

4

Badan-Melnic Eleonora

24.04.2015

 

5

Bagrin Lucia

17.03.2016

 

6

Berdilo Rodica

23.05.2016

 

7

Beșelea Eugeniu

15.03.2017

 

8

Bivol Garri

13.05.2004

 

9

Boțan Olga

11.04.2014

suspendată (17.01.2021-17.11.2022)

10

Brăgaru Alia

30.06.2017

 

11

Chironeț Ioana

05.08.2015

detașată în funcția de inspector-judecător (04.06.2018-04.06.2022)

12

Ciubotaru Angela

17.08.2012

 

13

Ciubotaru Lorina

15.03.2017

 

14

Clima Speranța

15.03.2017

suspendată (08.05.2019-27.02.2022)

15

Crigan Dragoș

15.03.2017

 

16

Culinca Eugenia

04.12.2019

 

17

Cușnir Svetlana

30.09.2020

 

18

Dvornic Octavian

15.03.2017

 

19

Frunze Maria

15.03.2017

 

20

Furdui Angela

26.02.2014

 

21

Galușceac Eduard

26.02.2014

 

22

Gîrleanu Violeta

26.02.2014

 

23

Grozav Georgeta

15.03.2017

 

24

Harmaniuc Petru

30.06.2017

 

25

Holban Vladislav

11.04.2014

 

26

Jomiru-Niculiță Veronica

30.10.2014

 

27

Lastavețchi Valentin

15.03.2017

 

28

Lavric Larisa

15.03.2017

 

29

Lupașcu Natalia

26.07.2017

 

30

Manoli Grigore

27.11.2015

 

31

Mardari Alexandru

19.09.2018

 

32

Mazur Nadejda

01.08.1990

 

33

Maxim Irina

26.02.2014

suspendată (19.04.2021-23.06.2024)

34

Mămăligă Natalia

24.04.2015

 

35

Mitrofan Livia

30.06.2017

 

36

Moldovanu Natalia

11.04.2014

 

37

Muruianu Maria

04.03.2011

 

38

Ojoga Andrei

20.12.2017

 

39

Panfil Cristina

15.03.2017

 

40

Parfeni Oxana

26.02.2014

 

41

Pavliuc Ghenadie

14.07.2005

 

42

Pascari Roman

05.08.2015

 

43

Potînga Iurie

13.05.2008

 

44

Prutean Taisia

15.03.2017

 

45

Puica Viorica

26.11.2002

 

46

Pulbere Igor

19.09.2018

 

47

Roșca Constantin

30.10.2014

 

48

Russu Natalia

30.09.2020

 

49

Sandu Alexandru

03.07.2003

 

50

Sanduța Victoria

15.03.2017

 

51

Silivestru Ecaterina

11.06.2007

 

52

Sîrcu Tatiana

28.02.2011

suspendată (01.07.2019-22.04.2022)

53

Sîrbu Dan

07.02.2018

 

54

Stratulat Gheorghe

11.04.2014

 

55

Șușchevici Daria

08.10.1996

 

56

Suvac Sergiu

03.12.2014

 

57

Tizu Svetlana

04.02.2015

suspendată (din 23.10.2018)

58

Tricolici Diana

15.03.2017

 

59

Țonov Irina

08.12.2011

 

60

Țurcan Maria

01.02.2006

 

61

Ursachi Corina

04.03.2011

 

62

Valah Ciprian

04.06.2015

 

63

Vasilică Tatiana

26.02.2014

 

64

Vasilache Serafim

15.03.2017

 

65

Vîșcu Svetlana

26.02.2014

 

66

Vacant

 

 

67

Vacant

 

 

 

sediul Ciocana

judecători specializați în materie de instrucție

 

1

Damaschin Costantin

22.09.2005

Vicepreședinte interimar (27.05.2021)

2

Bațalai Igor

04.06.2015

 

3

Buzu Elisaveta

04.12.2019

 

4

Chihai Veneamin

27.11.2015

 

5

Ciobanu Sergiu

26.07.2017

 

6

Gorceac Alina

04.12.2019

 

7

Martînenco Veaceslav

15.03.2017

 

8

Mazureț Roman

27.12.2012

 

9

Papuha Serghei

02.02.2005

 

10

Rațoi Victor

01.08.2011

 

11

Barbos Ludmila

30.09.2008

suspendată (până la 25.11.2022)

12

Sandu Victor

04.02.2015

 

13

Tertea Maria

15.03.2012

suspendată (31.03.2021)

suspendată (05.11.2021)

14

Vacant

 

 

 

sediul Râșcani

judecători specializați în materie de contencios administrativ

 

1

Guzun Corneliu

24.04.2015

Vicepreședinte (01.01.2019)

2

Avasiloaie Tatiana

15.03.2012

 

3

Barbacaru Igor

26.02.2014

 

4

Cazacu Grigorii

24.04.2015

 

5

Chisilița Violeta

26.02.2014

 

6

Ciobanu Galina

15.03.2017

 

7

Ciumac Vitalii

24.04.2015

 

8

Dodon Viorica

05.06.2006

 

9

Gandrabur Marcel

15.03.2017

 

10

Holevițcaia Lidmlia

13.05.2008

 

11

Melniciuc Oleg

17.06.2004

 

12

Paniș Alexei

15.03.2017

 

13

Secrieru-Coșleț Iraida

05.08.2015

suspendată (13.04.2021-26.01.2024)

14

Sîrbu Victor

15.03.2017

 

15

Țurcan Olesea

05.08.2015

suspendată (29.03.2021-15.01.2024)